10.000 werklozen in Rotterdam opgeroepen

De gemeente Rotterdam roept de komende tijd tienduizend bijstandsgerechtigden op voor een screening. Er wordt alles aan gedaan om de werklozen sneller aan een baan te helpen. Dat melt het Algemeen Dagblad.

Elke week krijgen 650 werklozen een oproep om bij het UWV Werkplein een afspraak te maken. Aldaar moeten ze uitwijden over hun werkervaring en hun kwaliteiten. Aan de hand van die gegevens maakt de Sociale Dienst van de tienduizend meldplichtige bijstandsgerechtigden een profiel.

Zodra de database compleet is, kunnen werkgevers er in zoeken om geschikte werknemers te vinden. Bedrijven klikken de gewenste competenties aan en krijgen vervolgens een lijst met potentiële kandidaten.

Niet alle bijstandsgerechtigden zullen meteen een werkplek vinden, verwacht de gemeente Rotterdam. De werklozen die niet direct aan de bak kunnen moeten zich voor de samenleving inzetten, door bijvoorbeeld vrijwilligerswerk te doen, zo schrijft het AD.

Adresgegevens

SV Land
Röntgenlaan 13
2719 DX Zoetermeer
Routebeschrijving

Nieuwsbrief